Pieter Tent, van Biowinkel Utrecht en Biowinkel Zoetermeer, is met biologische Foodcoop Odin overeengekomen om op termijn zijn twee winkels over te dragen aan Odin. De winkels aan de Nachtegaalstraat in Utrecht en de Pilatusdam in Zoetermeer zullen dan het totaal aantal Odin-winkels op 42 brengen. De definitieve overdrachtsdatum van de winkels volgt later.
Herhaling actieweek 'True Price'-bananen! Bananen zijn het meest verhandelde fruit ter wereld en voor duizenden boeren vormen ze een essentiële bron van inkomsten. Voor veel bananen wordt niet eerlijk betaald. Daarnaast gaat de bananenteelt gepaard met nieuwe sociale- en ecologische uitdagingen, onder andere door klimaatverandering.
De winter is bij uitstek de tijd om naar binnen te keren. Terwijl de natuur tot rust komt, mogen ook wij vertragen, bezinnen en opladen voor het nieuwe jaar. Ik ging in gesprek met natuurvoedingsdeskundige Olga Belle van Kraaybeekerhof over de kracht van natuurvoeding, gezonde darmen en de verbondenheid tussen mens en aarde.
Wie in de biowinkel een tomaat, komkommer of zakje spinazie koopt, doet dat met een gerust hart. Geen kunstmest, geen bestrijdingsmiddelen en geen genetische manipulatie. Tenminste dat denken we. Door: Jennifer Delgado, student Fontys Hogeschool voor Journalistiek
Je kent wel het beeld van akkers vol gewassen, koeien in de wei en de oogst die binnengehaald wordt. Typische beelden van een boerderij in de warmere periode van het jaar. Maar wat gebeurt er eigenlijk in de winter?
In februari start de basiscursus biodynamisch imkeren op vier verschillende locaties. Op 6 februari op de Warmonderhof (Dronten), op 7 februari bij Kraaybekerhof (Driebergen) en Op Hodenpijl (Schipluiden) en op 14 februari op Odin-boerderij De Beersche Hoeve in Oostelbeers (NB).
Yara van biodynamische boerderij Ruimzicht vertelt over wat daar gebeurt in de winter. Olga Belle van Kraaybeekerhof belicht de band tussen bodem en buik. Eva onderzoekt de betekenis van het feest van Maria Lichtmis. En patenten op planten? Niet doen zegt Theo Boon van Odin.
YouTuber Thibo Brockbernd vraagt op geheel eigen wijze aan mensen wat zij weten van gentech en of ze er okay mee zijn dat dit misschien in hun eten komt zonder dat ze het weten. Wat vind jij?
In 2024 en 2025 zijn biodiversiteitsonderzoeken uitgevoerd door Martijn Bunskoek, ecoloog en eigenaar van Bunskoek Natuurlijk. Deze onderzoeken zijn gefinancierd door Odin Foodcoop en De Traay.
Nog heel even en dan stappen we 2026 binnen. Een nieuw jaar vol kansen en uitdagingen.
De tijd buiten de tijd. Wanneer de sluier tussen de werelden dun is en hemel en aarde dichter bij elkaar komen. Een tijd voor reflectie en bezinning. We duiken in de mystiek van de twaalf heilige nachten en de antroposofische kijk daarop.
“Wij hebben robuuste bruine kippen, die aan het eind van hun leven ook geschikt zijn als vleeskip. Ook worden de broertjes van de leghennen in de toekomst niet op dag één gedood, maar kunnen ze opgroeien tot vleeshanen."
Vandaag klonk er om 12 uur weer een landelijk NL-alert. Goed dat de overheid ons wakker houdt voor onze veiligheid. Maar wie waarschuwt ons voor het gevaar dat onze voedselketen bedreigt? Daarom geven wij nu ons eigen alert voor keuzevrijheid, autonomie en de toekomst van voedsel in Europa.
De bomen hebben hun bladeren losgelaten en steken kaal af tegen de lucht, het wordt buiten steeds kouder en we naderen de langste nacht van het jaar. De Advent breekt aan: de tijd waarin we verwachtingsvol de terugkeer van het licht afwachten. Maar de Adventstijd helpt ons ook te herinneren waar we het licht kunnen zoeken als het buiten nog maar zo weinig te vinden is.
Anthroposophy’s Contributions to Sustainable Development
Doe iets liefs voor een ander en doneer aan de Voedselbank, zodat meer mensen het nieuwe jaar met vers en biologisch eten kunnen beginnen!
Jeroen Konijn vertelt in de serie: "Hoe is het met de dieren?" hoe het er bij boerderij Natuurlijk Genoegen aan toe gaat. Een variant op dit artikel heeft eerder in het Odin Herfstmagazine gestaan.
Lekker eten en samen zijn, dat zijn de ingrediënten voor een feestelijk diner. Smakelijk!
Er is iets moois gestart! Samen met tientallen organisaties lanceren we GroenGezond. Een nieuwe beweging om gezond eten uit een gezond voedselsysteem weer de normaalste zaak van de wereld te maken.
Je winkelmand is leeg.