Eten is niet alleen iets dat we in onze mond stoppen en dat ons lichaam voedt, maar dat ook symbool staat voor momenten van samenzijn en verbinding.
Zo zijn er vaak bepaalde gerechten die we direct verbinden aan onze jeugd. Zodra we daar de geur van ruiken, zijn we weer even dat kleine kind dat watertandend aan de keukentafel zit, terwijl onze (groot-) ouder staat te koken en heerlijke aroma’s de keuken vullen. We geven je een inkijkje in een paar van de gezichten achter Odin en in de keuken van hun land van herkomst. Laat je inspireren door de karakteristieke gerechten uit hun jeugd en probeer ze deze zomer zelf ook eens uit! Natuurlijk met de lekkerste biologische en biodynamische producten, die je bij Odin of je lokale bio- of boerderijwinkel kunt halen.
Juliane Barzen (Duitsland) is Inkoop- en voorraadbeheerder bij Odin
De Zwiebelkuchen is voor mij een bijzonder gerecht. Niet alleen omdat het zo heerlijk is, maar omdat het gerecht een lange traditie heeft in mijn familie. Ik ben opgegroeid in de wijngaarden aan de Moezel, waar mijn vader wijnmaker is. De Zwiebelkuchen stond altijd op tafel wanneer de wijnoogst begon. Het was een voedzaam gerecht na een lange dag druiven plukken in de wijngaard.
De Zwiebelkuchen wordt gemaakt van gist- of zanddeeg en belegd met uien, spek, eieren en zure room of crème fraîche. Deze ingrediënten werden vroeger, toen dit gerecht ontstond, gekozen vanwege hun aanwezigheid in de regio en hun voedzaamheid. Uien waren een basisgroente die goed bewaard konden worden en spek bracht de hartige smaak die perfect bij de uien paste. Eieren en zure room gaven de taart een romige textuur en maakten hem goed vullend, ideaal voor de oogstwerkers die na een lange dag veel energie nodig hadden. Wat de maaltijd voor mij helemaal afmaakt, is een glas Federweißer. Een jonge, lichtzoete wijn die net begint te gisten. Deze wijn is een specialiteit van de Moezelstreek en is er slechts een korte periode in het jaar. De wijn heeft een fris, sprankelend karakter en past daardoor goed bij de hartige Zwiebelkuchen.
Benieuwd naar Julianes recept? Je vind 'm hier.